Cesta na Katedru informatiky a výpočetní techniky

 • Od zastávky "Technická" (Tramvaj č. 4) - vyznačeno černožlutě

  Na zastávce tramvaje Technická“ se nacházíte přímo před vchodem do budovy Fakulty aplikovaných věd (FAV), vchod se nalézá vpravo (část budovy NTIS).

 • Od zastávky "Západočeská univerzita" (Bus č. 30, event. 24, 36) - vyznačeno červeně

  1. Od zastávky autobusu Západočeská univerzita“ se vydejte po dvouproudé cestě pro pěší k budově, kde dříve sídlila mj. naše katedra.
  2. Před vchodem se dejte doprava a obejděte budovu.
  3. Před budovou CIV a knihovnou zahněte doleva a projděte pod mostkem mezi budovami ZČU a CIV.
  4. Pokračujte stejným směrem cestičkou přes alej a chodníkem, přes křižovatku a dále kolem budovy NTIS z východní strany.
  5. Kolem budovy zatočte doleva a přejděte nádvoří až ke vrátnici (v části budovy NTIS).

  Je také možné použít zkratku pro pěší: zatočit hned za rektorátem doprava (1a), před menzou přejít doleva na chodníček (2a) a při rozdvojování cesty se držet vlevo (2b); cesta pak přímo navazuje na směr k budově NTIS.

 • Od zastávky "Goldscheiderova" (Bus č. 29) - vyznačeno zeleně

  1. Od zastávky autobusu „Goldscheiderova (na znamení) se vraťte kousek proti směru jízdy a přejděte vpravo přes světelnou křižovatku.
  2. Pokračujte po chodníku ve směru k budově NTIS.
  3. Před budovou zatočte doprava a přejděte nádvoří až ke vrátnici (v části budovy NTIS).

 mapka-zcu-ntis

Jak se k nám dostanete?

 • Autem z Prahy

  1. Využijte sjezd Plzeň - Bory (exit 80)
  2. Ze sjezdu odbočte doprava na silnici I/27 (E53) směr Plzeň
  3. Dojedete na kruhový objezd a vyjeďte 3. výjezdem směr ulice Folmavská
  4. Na první světelné křižovatce se dáte doleva (kolem prodejny Bauhaus) do ulice Technická, kterou projedete až na konec.
  5. Po pravé straně se nachází budovat FAV a NTIS, využijte parkovacích míst podél ulice Technická, popřípadě po předšlé domluvě i parkoviště u budovy FAV a NTIS
  6. Po vystoupení z vozu přejděte nádvoří až k vrátnici (v části budovy NTIS).
 • Autem z centra Plzně

  1. Jeďte po ulici Klatovská na křižovatku náměstí Míru
  2. Na semaforech se dejte doleva do ulice Sukova
  3. Najeďte na kruhový objezd a vyjeďte 2. výjezdem směr ulice Folmavská
  4. Na první světelné křižovatce se dáte doleva (kolem prodejny Bauhaus) do ulice Technická, kterou projedete až na konec.
  5. Po pravé straně se nachází budovat FAV a NTIS, využijte parkovacích míst podél ulice Technická, popřípadě po předšlé domluvě i parkoviště u budovy FAV a NTIS
  6. Po vystoupení z vozu přejděte nádvoří až ke vrátnici (v části budovy NTIS).
 • Autem od Rozvadova a z Domažlic

 • Autobusem a městskou hromadnou dopravou z centrálního autobusového nádraží - CAN

  Varianta 1 (nejrychlejší a minimem přestupů)
  Tramvají č. 2 (směr Světovar) na zastávku "Sady Pětatřicátníků", zde přestupte na tramvaj č. 4 (směr Univerzita). Vystupte na zastávce "Technická" před budovou FAV.

  Varianta 2
  Tramvají č. 2 (směr Světovar) na zastávku "Sady Pětatřicátníků", zde přestupte na tramvaj č. 4 (směr Bory nebo Univerzita). Na zastávce "Náměstí Míru" přestupte na autobus č. 29 (směr Borská pole, zastávka autobusu je umístěna vpravo od světelné křižovatky). Vystupte na zastávce "Goldscheiderova", vraťte se zpět na světelnou křižovatku a podél Bauhausu dojděte k budově FAV.
   

 • Vlakem a městskou hromadnou dopravou z hlavního vlakového nádraží

  Varianta 1 (nejrychlejší a s minimem přestupů)
  Trolejbusem č. 15 (směr Nová hospoda) nebo č. 16 (směr Sídliště Bory) nebo č. 11 (směr CAN) ze zastávky "Hlavní nádraží" jeďte na zastávku "U práce", přejděte přes křižovatku na zastávku tramvaje č. 4 (směr Univerzita). Vystupte na zastávce "Technická" před budovou FAV.

  Varianta 2
  Trolejbusem č. 15 (směr Nová hospoda) ze zastávky "Hlavní nádraží" jeďte na zastávku "NC Borská pole", dále pěšky kolem Bauhausu (cca 11 min chůze k nové budově FAV).

  Varianta 3 (minimum přestupů)
  Tramvají č. 2 (směr Skvrňany) nebo 1 (směr Bolevec) na zastávku "Hlavní pošta", přejděte přes křižovatku na zastávku tramvaje č. 4 (směr Univerzita). Vystupte na zastávce "Technická" před budovou FAV.

  Varianta 4
  Tramvají č. 2 (směr Skvrňany) nebo 1 (směr Bolevec) na zastávku "Hlavní pošta", přejděte přes křižovatku na zastávku tramvaje č. 4 (směr Bory nebo Univerzita). Na zastávce "Náměstí Míru" přestupte na autobus č. 29 (směr Borská pole, zastávka autobusu je umístěna vpravo od světelné křižovatky). Vystupte na zastávce "Goldscheiderova", vraťte se zpět na světelnou křižovatku a podél Bauhausu dojděte k budově FAV.

  Další užitečné odkazy:

U vrátnice je možno použít telefon ke spojení s konkrétním zaměstnancem. V seznamu jsou uvedené aktuální místnosti a telefonní linky zaměstnanců.

 GPS: 49°43'34.478"N, 13°21'5.849"E

Mapka areálu

s vyznačením zkratek částí budov, místností a učeben:

mapka-arealu-casti-budov
 

Aktualizováno 2023-06-01 06:38:01