Popis tématu

Projekt v bakalářském studiu v oborech Informatika (Bc), Výpočetní technika (Bc).

Programy a hry pro PMD 85-1

V rámci tohoto tématu se seznámíte se stařičkým počítačem Tesla PMD 85 (Piešťanský Mikropočítač Displejový, r.v. 1985) a jeho architekturou. Poté bude Vaším úkolem naprogramovat dva libovolné programy (hru nebo nějaký "užitečný program") v jazyce symbolických adres v dialektu i8080.

Architektura procesoru je ještě o kousek primitivnější, než u H8S, se kterým jste se setkali v předmětu KIV/POT a podobných. K dispozici jsou všechny možné manuály, emulátor PMD 85 (vč. jednoduchého debuggeru) a pár referenčních programů, které Vám budou plně k dispozici. Program je možné nahrát i na reálné PMD 85-1, ke kterému budete mít přístup.

Cílem akce je vytvořit demonstrační programy pro dny otevřených dveří a jiné, podobné akce. V rámci tohoto projektu ověříte a prohloubíte své znalosti počítačových architektur a získáte cenný historický pohled na vývoj software.

Info odkazy:
https://pmd85.borik.net/wiki/Intro
https://www.schotek.cz/pmd/

Téma vypsal: Ing. Martin Úbl (UN 305)

Vypsáno pro akademický rok 2022/2023 dne: 2022-06-15

Rezervace tématu

Toto téma je zatím volné. Pokud o téma máte vážný zájem, vyplňte prosím následující formulář, kterým si téma zamluvíte (všechny položky jsou povinné).

Jméno a příjmení:

Studijní číslo: Email:

Aktualizováno 0