Popis tématu

Bakalářská práce v oboru Informatika (Bc).

Vizualizace výsledků mutačního testování

Kritické části softwarových produktů vyžadují důkladné testování. Za tímto účelem bylo vytvořeno velké množství nástrojů, jedním z nejčastěji používaným nástrojem v této oblasti je takzvané jednotkové (unit) testování. Důkladnost testování pak jde ruku v ruce s kvalitou napsané testovací sady.

Existuje několik způsobů jak měřit kvalitu testovací sady. Jednou z možných metod je takzvané mutační testování. Mutační testování provádí modifikaci testovaného softwaru vkládáním úmyslných chyb - “mutantů”. Testovací sada je pak spuštěna za účelem detekce / zabíjení mutantů. Pokud mutant přežije, často to znamená, že je potřeba zlepšit testovací sadu. Pokud jsou všichni mutanti eliminováni, testovací sada má vysokou kvalitu.

V PHP se pro mutační testování využívá nástroj Infection. Jednou z překážek pro jeho větší rozšíření tvoří prakticky nulová možnost výsledky tohoto testování vizualizovat v rámci vývojového prostředí (IDE), konkrétně poznat kteří mutanti byli ve zdrojovém kódě aplikováni a jaké testy úspěšně prošly.

Cílem práce je vytvořit plugin do vývojového prostředí PhpStorm, který umožní průběh mutačního testování (aplikované mutátory, mutace, které nevedly k pádu testů apod.) vizualizovat přímo ve vývojovém prostředí.

Téma vypsal: Doc. Ing. Pavel Herout, Ph.D. (UC.304)

Externí téma:
  • Firma (kontaktní osoba) je technickým konzultantem,
  • Kontaktní osoba: Bohuslav Šimek,
  • Firma: IntraWorlds,

Vypsáno pro akademický rok 2020/2021 dne: 2020-04-15

Zadáno komu: Ľubomír BARTOŠ (Zadané)

Aktualizováno 0