V praxi



Dnes existuje řada klientů, které se těchto standardů více či méně drží, resp. je spíše více než méně nedodržují. Původní standardů dbající klient BitTorrent je k dispozici přímo na stránkách autora (viz odkazy). Dalšími klientskými programy jsou např:
ABC – http://pingpong-abc.sourceforge.net
Azureus – http://azureus.sf.net
BitBuddy – http://www.btvampire.com
BitComet – http://www.bitcomet.com
BitTornado – http://bittornado.com
BT++ - http://btplusplus.sourceforge.net
CTorrent – http://ctorrent.sourceforge.net
MoonlightTorrent – http://www.moonlighttorrent.com
TorrentStorm – http://www.torrentstorm.com

A řada dalších (jen na www.sourceforge.net je jich několik). Nutno poznamenat, že vzhledem k tomu, že BitTorrent je otevřený, existuje i množství klientů skrývajících za příjemným rozhraním kromě užitečného kódu pro BitTorrent také množství spywaru.
Praktické zkušenosti jsem učinil s původním BitTorrent klientem, který nabízí spíše jen základní funkce. Dalším odzkoušeným je vyspělý klient Azureus (funguje na Java VM, je tudíž nezávislý na platformě), který je naopak velmi snadno a přitom podrobně nastavitelný a má velmi pohodlné uživatelské rozhraní, umožňující zobrazení i těch nejmenších detailů o probíhajících přenosech. Posledním prakticky testovaným byl BT++, který je stejně jako původní BitTorrent klient napsán v jazyce Python a možnostmi leží někde napůl cesty mezi oběma zmíněnými protipóly.

Pokud naopak chceme torrent vytvořit, je možné vytvořit si vlastní nástroj řídící se strukturou .torrent souboru (viz příloha) a implementující hash funkci SHA1. Mnohem snazší cestou je však využít buď nějaké specializované aplikace, nebo přímo služeb některého klienta:
Azureus
BitComet
MakeTorrent2 – http://krypt.dyndns.org:81/torrent/maketorrent/
TorrentAid – http://www.torrentaid.com/

Je tedy vidět, že pokud chceme komplexní nástroj pro BitTorrent sítě, vyhoví našim požadavkům nejspíše Azureus, nebo (zejména pokud nechceme používat Java VM) BitComet.