Popis tématu

Oborový projekt v oborech Softwarové inženýrství, Informační systémy, Medicínská informatika, Informatika a její specializace - Medicínská informatika, Informatika a její specializace - Počítačová grafika, Informatika a její specializace - Zpracování přirozeného jazyka, Softwarové a informační systémy - Informační systémy, Softwarové a informační systémy - Robustní softwarové systémy, Softwarové a informační systémy - Softwarové inženýrství.

Klasifikace textového popisu medicínských dat

Cílem bude klasifikovat textový obsah lékařské zprávy nebo textový obsah získaný prostřednictvím OCR z obrazových medicínských dat.

Pro každý text (slovo) bude uchována jeho pozice (pozice, souřadnice, velikost, otočení) a klasifikace do kterých tříd patří (i více).

Třídami mohou být základní datové typy (číslo, datum, čas, text) a také kategorie podle významu (např. jméno, příjmení, rodné číslo, datum narození/vyšetření, věk, adresa, pacient, lékař, zdravotnické zařízení).

Téma vypsal: Ing. Petr Včelák, Ph.D. (UN357)

Vypsáno pro akademický rok 2023/2024 dne: 2022-05-11

Rezervace tématu

Toto téma je zatím volné. Pokud o téma máte vážný zájem, vyplňte prosím následující formulář, kterým si téma zamluvíte (všechny položky jsou povinné).

Jméno a příjmení:

Studijní číslo: Email:

Aktualizováno 0