Kontaktní adresa

Katedra informatiky a výpočetní techniky
Západočeská univerzita v Plzni
Univerzitní 8
306 14 Plzeň

Tel.: 377 63 2401, 724 235 995 (GSM Eurotel)
Fax : 377 63 2402
Email: cse@kiv.zcu.cz


Jak nás najdete

Zde je uvedena  naše poloha na mapě. Následují popisy cesty dle zvoleného dopravního prostředku.

Autem

Z Prahy jeďte po dálnici, projeďte tunelem Valík, a pokračujte až k Exit 81. Sjeďte na E53 směr Plzeň Bory, přes most nad přehradou dál do Plzně k první křižovatce se světly (složitá) - tam odbočit vlevo směr Borská pole, za benzinovou pumpou po 200 metrech je areál ZČU s parkovištěm.

Od Rozvadova a Domažlic přijeďte po E26 (buď jedete po ní, nebo z dálnice sjeďte na Exit 89) na Borská pole, na velkém kruhovém objezdu minete odbočku k Makru a na následující sjedete na 4-pruh, po kterém pojedete až k hyperkomplexu Tesco/Datart/Asko kde odbočíte doprava, minete vlevo areál ZČU, před hradbou doleva a přijedete k parkovišti (bude po levé straně). Od Stříbra přijedete na E26 na velké světelné křižovatce u Škodovky, pojedete po E26 doprava nahoru (směr Borská pole případně dálnice) až se dostanete na zmíněný kruhový objezd.

Od Klatov přijedete u odbočky na Dobřany na 4-pruh E53, který vás dál povede podle instrukcí pro cestu z Prahy.

S použitím MHD

Cesta k nám je mírně netriviální hlavně v počátečních fázích, protože zastávky MHD nejsou blízko nádraží. Ať pojedete vlakem nebo autobusem, musíte přestupovat. Pokud se budete ptát na cestu, ptejte se na Carrefour resp. "velké Tesco na Borech" - to zná každý, na rozdíl od univerzity ;-) Mapy tras v Plzni a v rámci areálu ZČU jsou na webu fakulty.

Od vlakového i autobusového nádraží pojedete tramvají č. 2 směrem do centra. Při cestě z autobusového nádraží (musíte z něj vyjít podzemním tunelem) vystoupíte na zastávce Sady Pětatřicátníků. Při cestě z vlakového nádraží (musíte vyjít z nádraží vpravo a podchodem stále rovně na zastávku) vystoupíte na zastávce Solní-pošta. Následně přestoupíte na tramvaj č. 4 směr na Bory a pojedete až na konečnou. Přejdete na zastávku autobusu č.30 (poblíž bankomatu ČS), jede se jednu zastávku k areálu (pokud se do autobusu vejdete :)

Trasy a jízdní řády MHD jsou dostupné online, lístky jsou za 20Kč u řidiče respektive za 12Kč nepřestupní (pokud koupené v automatu, těch je málo), nebo přestupní pokud zakoupené ve voze s Plzeňskou kartou (dostupné na nádraží a v info středisku města).

Modifikace trasy s pěšími úseky

Z autobusového nádraží vyjdete hlavním vchodem a půjdete vlevo, pořád rovně po ulici, až po cca 10-15min chůze narazíte na příčnou hlavní ulici s tramvajovými kolejemi. Najdete nejbližší zastávku a pojedete tramvají č.4 směr Bory (viz výše). Z vlakového nádraží je nejlépe jet MHD.

Po vystoupení na konečné tramvaje je možné (někdy nejlepší) jít pěšky Kaplirovou ulicí kolem prodejny Osvětlení a Úřadu práce. Jde se pořád rovně po ulici a pak alejí, asi 10 minut (směr Tesco).

V rámci areálu ZČU

Po vystoupení z autobusu půjdete po široké dvouproudové cestě ke vchodu se zeleným nápisem Západočeská univerzita  (viz též mapa areálu). U vrátnice je telefon, kterým zavoláte na linku hledaného člověka nebo na sekretariát KIV.

Aktualizováno 0