front_left
center
front_right
Untitled Document

Nastavení:


    Některá systémová nastavení mohou být konfigurována pomocí této stránky:
nastaveni ac3

* Filter merit

    Po instalaci má filtr nejvyšší prioritu, tzn. je využíván namísto všech jiných instalovaných ac3 dekodérů. Pokud chcete z jakéhokoliv důvodu používat jiný dekóder, je nutné snížit prioritu zaškrtnutím přepínače 'Prefer other decoder'. V tomto případě bude filtr využíván jen tehdy, pokud nebude nainstalován žádný jiný dekodér.

* Default audio renderer

    Zvukové karty mohou pracovat ve dvou režimech: DirectSound a WaveOut. Pokud se vyskytne problém s používáním filtru (například pokud SPDIF nefunguje), je možné že pomůže přepnutí na WaveOut. Některé přehrávače  (BSP) mají odpovídající nastavení, ale většina užívá defaultní systémové hodnoty. Zvolte  'Use DirectSound' k aktivaci DirectSound; volbou 'Use WaveOut' učiníte WaveOut výchozím rozhraním.

* Audio/Video sync.

   
Občas se stane, že audio není synchronizováno s videem. Většinou je to způsobeno nekorektním mixováním, příčina může být také hardwarová. AC3 fitr obsahuje vlastnost, která dokáže opravovat tyto hardwarové problémy. Umožňuje sladit zvuk s obrazem u filmů, kde došlo k špatné synchronizaci. Tato možnost umožňuje nastavovat časový rozdíl mezi obrazem a  zvukem. Pokud je zvuk přehráván před videem, je nutné snížit tuto hodnotu. Pokud je zvuk přehráván za videem, je nutné tuto hodnotu zvýšit. Po skončení přehrávání nezapomeňte nastavit výchozí hodnotu. Nutno připomenout, že tato možnost řeší problém jen s konstantním odstupem mezi zvukem a obrazem

* System options

    Auto load movie configuration files – pokud je tato možnost zatržena, fitr se bude snažit najít a nahrát konfigurační soubory, které se jmenují stejně jako přehrávané video.
    Generate timestamps – tato možnost ovlivňuje zadrhávání videa. Pokud se vám video přehrává trhaně, zkuste vypnout tuto volbu. Tato funkce vypíná výpočet času pro každyý dekódovaný ac3 snímek. Tento čas se však může lišit od času udávaném např v avi souboru a právě toto může způsobovat ono trhané přehrávání videa.
Jitter correction – je-li tato možnost vypnuta, filtr používá pouze časové údaje z média(např avi souboru). Toto v některých případech pomůže vyřešit rozdílnost časových údajů(vypočítaných filtrem/uložených na médiu)
Jitter Correction pracuje pouze, je-li povoleno 'Generate timestamps'.
Current jitter ukazuje aktuální odchylku.

    Use WAVEFORMATEXTENSIBLE – určeno pro prostorový poslech zvuku – umožňuje využít strukturu WAVEFORMATEXTENSIBLE (popsána na http://www.microsoft.com/hwdev/tech/audio/multichaud.asp).Tato funkce není podporována na starších OS.

rear_left
rear_right