MHS - používaný software Zpět na hlavní stránku

Software pro MHS

Na MHS budeme využívat značné množství programů, protože se budeme zabývat značným množstvím témat. Obvykle budeme s daným programem pracovat maximálně na dvou cvičeních, spíše však méně - program spustíme, využijeme a už se k němu nevrátíme. Proto nebudeme příliš využívat komerční software - kvůli jednomu cvičení v semestru nemá obvykle smysl zaplatit vybavení celé laboratoře.

Software byl vybrán tak, aby co nejlépe umožnil "nahlédnout pod pokličku", aby byly principy zpracování multimédií co nejlépe viditelné. Obvykle sice existují programy, jejichž ovládání je příjemnější, ale protože je uživatel více odříznut od technologické podstaty věci, nejsou pro MHS tak vhodné. Pro svou skutečnou práci si ale vždy vyberte takový program, jehož ovládání vám bude vyhovovat!

Zásadní rada

Chcete-li si při práci s multimédii udržet zdravý rozum, neinstalujte si žádné codec packy a podobná "univerzální multimediální udělátka". Zapráskají systém a když něco nefunguje, čert aby věděl, kde je problém.

Správný postup: nástroji pro analýzu multimediálních souborů si zjistit, co je pro daný soubor zapotřebí, nainstalovat potřebné kodeky, splittery apod., a nic víc.

Zvuk

Bitmapový obraz

Vektorový obraz

Video

Matematické programy

Práce s multimédii

Pomocné programy

Zpět na hlavní stránku.
Poslední úprava 13.2.2018. Zjistíte-li někde chybu, zašlete ji prosím mou adresu.