Učebnice jazyka Java


Text ze zadní strany obálky

Učebnice jazyka Java je knihou, která Vám pomůže překonat první úskalí tohoto programovacího jazyka. Naleznete v ní to, co pro začátky svého programování v Javě potřebujete, ale nečekejte, že je v ní vše -- takové množství informací není možné vtěsnat do žádné knížky. Protože problematika programovacího jazyka Java je značně rozsáhlá, jsou v této knize podrobně vysvětleny aspekty jazyka, který se pravděpodobně již nebude výrazně měnit. Programování grafických uživatelských rozhraní bude náplní dalšího dílu.
Kniha je založena na výkladu pomocí příkladů, jichž zde naleznete asi 200. Kromě nich se setkáte s množstvím poznámek, dobrých rad a varování, které byly sepsány na základě zkušeností s tímto jazykem. Kromě nich v knize naleznete množství odkazů na vzájemné souvislosti, což by Vám mělo pomoci k vytvoření potřebného nadhledu.
Ke knížce si můžete dokoupit disketu s více než dvěma sty kompletně odladěnými programy.

Autor (*1961) pracuje jako odborný asistent na katedře informatiky a výpočetní techniky Západočeské univerzity v Plzni. Zabývá se výukou softwarově orientovaných předmětů včetně jazyka Java. Je autorem sedmi odborných knih a čtyř skript. Jejich obliba je přičítána i tomu, že je v nich uvedeno něco víc, než bývá v manuálech -- jsou psány srozumitelnou formou, jsou v nich uvedeny osobní praktické zkušenosti a popisovaná problematika je ta, se kterou se při praktickém programování setkáte.

Recenze knihy v odborných časopisech


Elektronická objednávka knihy www.kopp.cz
 Zpět na seznam publikací 
 (Back to list of publications) 
 Zpět na seznam knih 
 (Back to list of books) 

Poslední změna (Last update): 29. 5. 2000
Počet přístupů od (Number of accesses since) 29. 5. 2000:

Pavel Herout